19 sie 2016

Organizacja czasu i sposoby na naukę

Już za niedługo zadzwoni jeden z najgorszych dźwięków zaraz po budziku - dzwonek szkolny. 
Jakże z entuzjastycznym nastawieniem wrócimy do naszej ukochanej  s z k o ł  y . 
Znowu wczesne wstawianie, tydzień zawalony sprawdzianami i codzienne widywanie ludzi, których nienawidzisz.
Mam nadzieję, że jednak mimo to zacznę ten rok szkolny z lepszym nastawieniem , bo przecież możemy też dostrzec pozytywy. W szkole poza ludźmi, których nienawidzimy są też ludzie, których kochamy, ciekawe wydarzenia i jednak część ( maleńka część, bo uważam, że większość jest zbędna ) z tego czego się uczymy kiedyś nam się przyda.  Nie przedłużając zapraszam was do poznania moich sposobów na naukę i organizację czasu.

 ORGANIZACJA  
1. Organizacja - Proste czy nie ? Zależy jak dla kogo. Niektórym wystarcza zwykły kalendarz i zawsze pamiętają by wszystko tam zanotować. Ja oprócz zwykłego kalendarza potrzebuję jeszcze inny kalendarz z widokiem na cały miesiąc ( tak wiem kalendarz, oprócz kalendarza, cii nikt nie zauważy :)
Chodzi o to, że w standardowym kalendarzu, który kupiłam parę dni temu w biedronce, jest miejsce na rozpisanie każdego dnia, a ja osobno dodatkowo drukuję co miesiąc zwykłą kartę przedzieloną na 30/31 kwadracików. jest to bardzo przydatne, ponieważ widzę np. czy mam czas za tydzień lub co wtedy mniej więcej  będę robiła ( bez kartkowania ).


2. Zaznaczanie w planie miesiąca podobnych wydarzeń na jeden kolor. Sprawdziany na czerwony, kartkówki na niebieski,  urodziny na zielono, a inne wydarzenia na np. różowy. 

3. Aplikacja kalendarz. Chyba każdy już nosi telefon zawsze przy sobie.
Jeśli jak ja nie macie wiecznie pamięci w telefonie możecie zrobić zdjęcie planu miesiąca i ustawić je na tapetę- dzięki temu nie zapomnicie najważniejszych wydarzeń !SPOSOBY NA NAUKĘ

1. Notuj wszystko. Notatki z zeszytów są o wiele bardziej przydatne niż te z podręcznika. Co lepsze nauczyciele często je streszczają. Jeśli już każą wam przepisać cały podręcznik prościej samemu streścić, wypisać najważniejsze słowa na kolorowo. Jeśli już musisz siedzieć te 45 w ławce wykorzystaj to lepiej, choć czasami ciężko jest się skupić warto się postarać. 


2. Moim sposobem ( trochę czasochłonnym ) jest przepisywanie najważniejszych notatek na osobne białe kartki A4.  Jakoś nie umiem się uczyć z zeszytów. Gdy jednego dnia mam mnóstwo kartkówek żeby nie zgubić tych kartek wkładam je do takiego segregatora z koszulkami. Piszę oczywiście kolorowymi mazakami.3. Powtarzaj. Gadaj. Śpiewaj. Zadzwoń do przyjaciółki i przepytajcie się nawzajem .
To najprostsze sposoby na zapamiętanie.


4. Nie siadaj do nauki od razu po szkole. Wracasz zmęczona lekcjami. Przypomina ci się, że przecież jutro jest jeszcze wielki sprawdzian z historii. Zdenerwowana zaczynasz się uczyć. Stop ! W ten sposób niczego nie zapamiętasz. Odpocznij godzinę. Zjedz coś, zobacz ulubiony serial. Tylko pamiętaj żeby godzina nie zamieniła się w 3. Gdy już zaczniesz się uczyć schowaj przed sobą telefon! Czasem nawet nie wiemy jak zwykłe odpisanie komuś pożera nam czas.5. Postaraj się lepiej nastawić. Ze złym nastawieniem idzie gorzej .


6. Powieś notatki w miejscu, na które często patrzysz np. na tablicę korkową jeśli ją posiadasz.


7. Zrób zdjęcie notatek i powtarzaj w drodze do szkoły, naucz się w domu,ale przed lekcją powtórz na spokojnie. A więc to by było na tyle, pamiętajcie, że do męczarni zostały jeszcze  2 tygodnie więc wykorzystajcie czas najlepiej i nie przejmujcie się teraz szkołą. Najlepiej przeczytajcie te rady dopiero we wrześniu.

xoxo

M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz