20 wrz 2016

Dorośli

Dorośli
 mają własne mieszkanie, własne pieniądze, sami decydują o tym co zjedzą na obiad, kiedy pójdą spać, nie muszą już chodzić do szkoły, mają pracę, którą sobie wybrali, traktują ich dojrzale,  nikt im nie każe robić tego i tego. Decydują też o życiu swoich dzieci, cudowne życie, czego chcieć więcej.
 Przecież są dorośli.

Wszystko wydaje się piękne, przecież nikt tobą steruje.
Myśli tak prawie każdy, bądź kiedyś myślał. Chodzimy do szkoły, budynku, którego większość nienawidzi i chociaż większość jest niepotrzebna, jednak musimy wszystkiego spróbować, by dowiedzieć się co lubimy, naszym obowiązkiem jest się uczyć, sprzątać i słuchać rodziców. Prawdopodobnie nic więcej.
Nie musimy płacić za mieszkanie, martwić się o swoje dzieci, pomagać im, wzywać elektryków gdy coś się zepsuje, głowić się nad tym co dziś zrobić na obiad i czy dostaniemy urlop na wakacje.


My mamy więcej możliwości, możemy teraz zrealizować swoje marzenia, swoje
W późniejszym czasie nasze marzenia będą przerzucane na na nasze dzieci. Bądźmy już teraz kimś, sami zadecydujmy o swoim życiu jednocześnie ciesząc się, że mamy dach nad głową i, że ktoś się o nas troszczy. Cieszmy się chodzeniem do szkoły, pomimo strasznych sprawdzianów,pomimo tego, że czasem trzeba siedzieć w szkole 10 godzin, chociaż czasem tylko 4. Dorośli siedzą zazwyczaj 8, może więcej. Czy sami wybierają sobie pracę? Na pewno mają co do tego wyboru jakieś zdanie, ale nie zawsze dostaną to o czym marzyli. Czasem zadowalają się tym co wystarcza by utrzymać rodzinę. Na pewno szybciej znajdzie pracę informatyk, niż humanista.
Dorosłość to nie 18 lat, jak większości się wydaje. To czas, kiedy ktoś jest już całkowicie samodzielny i potrafi o siebie zadbać. 
Będziemy kiedyś dorośli i sami znamy sobie sprawę czy to takie cudowne, na razie cieszmy się chwilą, póki trwa.7 komentarzy:

 1. Kiedy miało się te osiem lat, chciało się być dorosłym. Nie chodzić do szkoły, jeść to, co się chce, nie musieć mieć nad osobą kogoś, kto ciągle rozkazuje. Kiedy jednak zbliża się dorosłość, coraz bardziej ona przeraża. To nie tylko wolność, ale poważne obowiązki. Coraz mniej osób będzie nas prowadziło za rączkę. Zaczną się rachunki, praca, utrzymanie domu, wychowanie dzieci. Możemy doceniać ten czas, który teraz mamy, nawet jeśli wydaje nam się, że nie wszystkie przedmioty nas interesują. Każdy musi mieć równe szanse, każdy musi odkryć, co go interesuje, każdy musi poznać choć podstawowe informacje, by poruszać się po tym świecie.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorośli wcale nie mają się tak dobrze, muszą odmówić sobie wielu przyjemności aby dać dzieciom to czego chcą. Ja od niedawna żyję własnym życiem i spełniam swoje marzenia, nawet te najmniejsze ;)
  weronika-ronn.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dorosłość ma swoje plusy i minusy tak samo bycie młodym i zależnym od wszystkich :)

  Zapraszam!
  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja myślę, że najlepszym co możemy teraz zrobić to żyć chwilą i korzystać każdego dnia z życia w 100% żeby później, gdy będziemy już dorośli, z przyjemnością wspominać te lata x


  karolinamblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Te słowa na prawdę do mnie trafiły. Mamy możliwośc być kimś, zdobyć pracę wartą ogromnej ilości pieniędzy, żyć w luksuscie. Większośc tego nie ma.. zaprzepaściło sobie te chwile, chociaż to nie znaczy że są gorsi.

  MY BLOG - CLICK!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dorosłośc nie zawsze jest fajna. Ja cały czas chciałabym wrócić do dziecięcych lat. Wtedy wszystko było super :) Teraz zostaje cieszyć się każdą możliwą chwilą i wykorzystywać ją w 100% :)
  Anonimoowax - Klik

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy wpis , uświadamiający wiele rzeczy :)))


  www.noeliademkowicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń